Darmowa wysyłka od 300 zł

Glukometr

Glukometr. Jak wykonać pomiar glikemii przy użyciu glukometru – poradnik dla cukrzyków

Mierzenie poziomu glukozy we krwi – jak to zrobić?

Pomiar poziomu glukozy we krwi jest kluczowym elementem leczenia cukrzycy. Właściwie wykonane pomiary pozwalają pacjentowi i lekarzowi na odpowiednie dobranie dawek leków, co wpływa na kontrolę choroby. Jednak aby pomiary były skuteczne, ważne jest, aby pacjent potrafił obsługiwać glukometr i wykonywać badanie bez lęku i dyskomfortu.

Przed przystąpieniem do badania, należy dokładnie umyć dłonie ciepłą wodą z mydłem, co poprawia krążenie krwi i ułatwia pobranie próbki. Należy unikać stosowania alkoholu salicylowego, wody utlenionej lub innych substancji do odkażania, ponieważ mogą zafałszować wynik badania. Po umyciu dłoni, trzeba dokładnie osuszyć je.

Kolejnym krokiem jest wykonanie nakłucia. Do tego celu służy specjalny nakłuwacz, którego igłę (lancet) należy wcześniej umieścić na urządzeniu. Zanim przystąpimy do nakłucia, powinniśmy unikać pocierania samej opuszki palca, aby nie uwolnić płynu tkankowego, który może wpłynąć na wynik pomiaru. Nakłucia należy dokonywać na palcach innych niż kciuk i palec wskazujący oraz unikać iniekcji w sam środek opuszki.

Po wykonaniu nakłucia, należy na pasek testowy nanieść pierwszą kroplę krwi i odczytać pomiar. Ważne jest, aby każde kolejne badanie wykonywać w innej części opuszki palca, aby uniknąć powstawania zaczerwienień i obtarć.

Jeśli dopiero zaczynamy wykonywać samodzielne pomiary glikemii, cała procedura może wydawać się skomplikowana. Jednak z czasem stanie się ona rutynowym elementem codziennej opieki nad zdrowiem. Należy pamiętać, że każdy glukometr może się nieznacznie różnić w obsłudze, dlatego warto przeczytać instrukcję obsługi i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dlaczego warto skorzystać z glukometru z naszego sklepu?

W naszym sklepie dostępne są glukometry, które cechują się intuicyjną obsługą, ergonomicznym kształtem oraz czytelnym, dużym wyświetlaczem. Przyciski umieszczone na przedniej ścianie urządzenia pozwalają na szybkie i łatwe ustawienie parametrów oraz wykonanie pomiaru stężenia glukozy we krwi.

Warto pamiętać

APARAT MULTISURE GK

APARAT GLUCO DR. AUTO A

prevPOPRZEDNI ARTYKUŁNASTĘPNY ARTYKUŁnext