Darmowa wysyłka od 300 zł

Skóra

Skóra to największy narząd naszego ciała. Wbrew pozorom jest bardzo dobrze wyspecjalizowaną strukturą, która pełni wiele funkcji. Przede wszystkim stanowi barierę ochronną przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego oraz odpowiada za utrzymywanie równowagi między wnętrzem organizmu a jego otoczeniem.

Skóra składa się z trzech warstw. Najbardziej zewnętrzna to naskórek. Pod naskórkiem znajduje się skóra właściwa, w której znajdują się zakończenia nerwowe, naczynia oraz przydatki. Najgłębiej położona tkanka podskórna to warstwa tkanki tłuszczowej odpowiadającej za termoregulację.

Jedne z najważniejszych funkcji skóry to:

  • ochrona wnętrza organizmu przed czynnikami mechanicznymi (otarcia, skaleczenia), fizycznymi (promieniowanie słoneczne, temperatura) i biologicznymi (wirusy, bakterie, grzyby)
  • odbiór bodźców ze środowiska zewnętrznego (dotyk, ból, ciepło, zimno)
  • synteza witaminy D3 z 7-dehydrocholesterolu
  • udział w utrzymaniu równowagi wodno-elektrolitowej poprzez wydzielanie potu
  • wchłanianie niektórych substancji
  • funkcje odpornościowe

Aby nasza skóra mogła spełniać swoje funkcje i chronić nas jak najlepiej, powinniśmy odpowiednio o nią zadbać. ZinoDr. to produkt przeznaczony do stosowania na wrażliwą, suchą, swędzącą, podrażnioną skórę. Wspomaga jej regenerację, tworzy barierę, która zabezpiecza skórę przed drażniącymi czynnikami, m.in. takimi jak mocz (w przypadku odpieluszkowego odparzenia skóry). Systematyczne stosowanie preparatu na umytą i suchą skórę skutecznie chroni przed nawrotem problemów skórnych. Krem zawiera tlenek cynku, lanolinę oraz inne substancje o działaniu pielęgnująco – regenerującym i barierowo-ochronnym.

Dermokosmetyki ZinoDr. znajdziesz w naszym sklepie:
ZinoDr. 60g
ZinoDr. 125g
ZinoDr. 250g

prevPOPRZEDNI ARTYKUŁNASTĘPNY ARTYKUŁnext