Darmowa wysyłka od 300 zł

Kilka słów o grypie

Grypa to choroba zakaźna, która rozprzestrzenia się bardzo szybko drogą kropelkową. Objawy grypy różnią się od objawów przeziębienia są to m.in.

  • Wysoka gorączka
  • Ból głowy
  • Kaszel
  • Ból mięśni
  • Dreszcze

 

Warto szczepić się na grypę. Szczepienie chroni przed poważnym przebiegiem choroby oraz chroni przed powikłaniami. Szczepić można dzieci już od 6 miesiąca życia.

 

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

https://diather.pl/szczepienie-na-grype-5-powodow-dlaczego-warto-sie-zaszczepic/?PageSpeed=off

https://diather.pl/covid-19-grypa-sezonowa-i-przeziebienie/?PageSpeed=off

https://diather.pl/czym-rozni-sie-przeziebienie-od-grypy/?PageSpeed=off

https://diather.pl/dlaczego-powinnismy-bac-sie-grypy/?PageSpeed=off

 

Jak w takim razie uchronić się przed zakażeniem?

  1. Mycie rąk– regularne mycie rąk wodą z mydłem pozwala na pozbycie się różnych wirusów z powierzchni dłoni
  2. Zachowanie higieny – podczas kichania korzystaj z chusteczki lub podczas kichnięcia zrób to w zgięciu łokciowym. W ten sposób uchronisz innych przed zakażeniem
  3. Nawadnianie i odpoczynek – nawadnianie jest bardzo ważne. Należy pić dużo wody czy ciepłych płynów. Śpij minimum 7 godzin dziennie.
  4. Szczepienia przeciw grypie– szczepionki to najlepszy sposób na uchronienie się przed ciężkim przebiegiem choroby. Szczepić można również dzieci i niemowlęta. Szczepienie wykonuj raz w roku.
  5. Unikanie kontaktu z chorymi osobami– jeśli widzisz osobę, która ma objawy grypy, staraj się unikać kontaktu z taka osobą

Grypa to poważna choroba zakaźna. Może doprowadzić do osłabienia mięśnia sercowego, dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać zasad higieny, nawadniać się i suplementować witaminę D.

 

Produkty, które mogą Ci pomóc:

 

Diather Test witamina D, domowy test do oznaczania stężenia witaminy D we krwi, 1 sztukaZESTAW PROBIOTYKÓW LactoDr. - DiatherDiather, Test Grypa A/B + COVID-19/RSV Combo Ag, 1 szt.

prevPOPRZEDNI ARTYKUŁNASTĘPNY ARTYKUŁnext