Darmowa wysyłka od 300 zł

Różowy październik- walka z rakiem piersi

Miesiąc Świadomości Raka Piersi (tzw. różowy październik) celebrowany jest na świecie od 1985 roku, a jego symbolem jest różowa wstążka. W Polsce jest to najczęściej występujący nowotwór wśród kobiet. Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tysięcy umiera z tego powodu. Częstość występowania raka piersi wzrasta wraz z wiekiem. Wśród kobiet przed 45 rokiem życia nowotwór występuje rzadko, a większość zachorowań dotyczy kobiet po 50 roku życia (w Polsce 80% pacjentek).

Profilaktyka raka piersi

  • Badanie USG- jest to nieinwazyjne badanie. USG można zrobić w dowolnym dniu cyklu miesiączkowego. Jest badaniem bezpiecznym, więc kobiety w ciąży również mogą je wykonać. Na badanie piersi wystarczy mieć skierowanie, i można umówić się na bezpłatne USG. Takie badanie warto robić profilaktycznie co roku, a pierwsze takie badanie powinno być wykonane już po 20 roku życia.
  • Mammografia- jest badaniem obrazowym, do którego wykorzystuje się niewielką dawkę działania rentgenowskiego. Najlepiej takie badanie wykonać w 10 dniu cyklu, kiedy występuje mniejsza wrażliwość piersi na dotyk. Kobiety w wieku 50-69 lat mogą wykonać takie badanie bezpłatne raz na dwa lata.
  • Samobadanie piersi- najlepiej wykonywać od 3 do 5 dni po miesiączce. Należy to robić regularnie.

 

Różowy październik jest miesiącem dbania o siebie, więc mamy dla Ciebie zniżkę 15% na wszystkie produkty w naszym sklepie niezależnie od minimalnego zamówienia. Wystarczy, że w koszyku wpiszesz kod PAŹDZIERNIK15

Wykorzystaj zniżkę i ciesz się zdrowiem!

 

Źródło:

  1. https://www.gov.pl/web/psse-lobez/rozowy-pazdziernik—miesiac-swiadomosci-raka-piersi
  2. https://rexmedica.pl/rozowy-pazdziernik-miesiac-swiadomosci-raka-piersi/

 

prevPOPRZEDNI ARTYKUŁNASTĘPNY ARTYKUŁnext