Darmowa wysyłka od 300 zł

Szczepienie na grypę. 5 powodów dlaczego warto się zaszczepić!

 1. Szczepienie na grypę znacząco zmniejsza ryzyko zachorowania na grypę.
  Mało która choroba tak znacząco obniża nasze samopoczucie jak grypa. Bóle mięśni, rozbicie i chroniczne przemęczenie trwające nawet 3 tygodnie odbiera chęć i energię do życia.
 2. Nie musisz iść na zwolnienie lekarskie.
  Uniknięcie zachorowania pozwoli uniknąć Ci tzw. „L4” i długich zaległości w pracy lub szkole. Dodatkowo unikniesz kosztów zakupu leków przeciwbólowych i witamin.
 3. Chronisz swoich bliskich, szczególnie seniorów!
  Grypa jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych, których możemy zarazić. Choroba i jej powikłania mogą skutkować długotrwałym pobytem w szpitalu, a nawet śmiercią. Dbajmy o naszych seniorów i chrońmy ich przed grypą (zobacz też: Dlaczego powinniśmy bać się grypy?).
 4. Unikasz ewentualnych powikłań.
  W poprzednim wpisie (czytaj tu) informowaliśmy Was jakie powikłania mogą wystąpić po infekcji grypy. Wiele z nich to duże zagrożenie dla organizmu – np. zapalenie płuc, zawał mięśnia sercowego. Pamiętajmy, że nieleczona grypa może być niebezpieczna!
 5. Nie musisz rezygnować z codziennych aktywności
  Wyjazd na narty, regularne treningi na siłowni, basen, spotkanie z przyjaciółmi. Dzięki szczepionce możesz uniknąć zakażenia grypą a tym samym dalej cieszyć się dobrym zdrowiem.


Pamiętaj!
Szczepionka nie daje 100% odporności przeciwko grypie, jednak znacząco zmniejsza ryzyko choroby (wg Państwowego Zakładu Higieny ok. 70%). Jak każdy lek może wywoływać działania niepożądane np. miejscowe zaczerwienie i lekki ból w miejscu wkłucia, nieznacznie podwyższoną temperaturę ciała czy zmęczenie. Pomimo tego benefity z zaszczepienia się w znakomitej większości przewyższają ewentualne powikłania poszczepienne.

Koszt szczepionki to około 50zł. Sprawdź czy w twoim mieście nie jest prowadzana akcja darmowych szczepień np. dla osób 65+, dzieci w wieku szkolnym. Dodatkowo od 2019 roku szczepienia dla emerytów mają 50% refundację.

prevPOPRZEDNI ARTYKUŁNASTĘPNY ARTYKUŁnext